DS-2CE16D7T-IT5 – Turbo HD 3.0
DS-2CE16D7T-IT5 – Turbo HD 3.0
CAMERA THÂN TRỤ EXIR TVI 2MP
Mã: DS-2CE16D7T-IT5
– Cảm biến CMOS, 2 Megapixel
– Đầu ra Analog HD, độ phân giải 1080P
– Ống kính: 2.8mm, 3.6mm, 6mm, 8mm, 12mm, 16mm
– Tự chuyển chế độ ngày đêm
– Menu điều khiển OSD thông qua cáp đồng trục (HIKVISION-C)
– Chống nhiễu DNR
– Hồng ngoại thông minh EXIR 80m
– Chống ngược sáng thực (True WDR) 120dB
– Tiêu chuẩn ngoài trời IP66
Bảo hành: 24 tháng
Camera an ninh, DS-2CE16D7T-IT3 - Turbo HD 3.0
Image Sensor: | 2MP CMOS Image Sensor
Signal System: | PAL/NTSC
Effective Pixels: | 1928(H)*1088(V)
Min. Illumination: | 0.01 Lux @ (F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR
Shutter Time: | 1/25(1/30) s to 1/50,000 s
Lens: | 3.6mm, 6mm, 8mm, 12mm, 16mm optional @ F1.2
Angle of View: 82.2°(3.6mm), 54°(6mm), 37.7°(8mm), 24.3°(12mm), 18.8°(16mm)
Lens Mount: | M12
Adjustment Range: | Pan: 0° – 360°; Tilt:0° – 90°; Rotate: 0° – 360°
Day& Night: | IR cut filter with auto switch
Wide Dynamic Range: | 120dB
Video Frame Rate: | 1080p@25fps/1080p@30fps
HD Video Output: | 1 Analog HD output
Synchronization: | Internal Synchronization
S/N Ratio: | More than 62 dB
Menu
D/N Mode: | Color/BW/SMART
Auto White Balance: | Auto/MWB
BLC: | Support
AGC: | Support
Language: | English/Chinese
Function: | Wide Dynamic Range, Digital noise reduction, Mirror, SMART IR
General
Operating Conditions: | -40 °C – 60 °C (-40 °F – 140 °F)
Humidity 90% or less (non-condensing)
Power Supply: | 12 VDC±15%
Power Consumption: | Max. 5W
Weather Proof: | IP66
IR Range: | Up to 80m
Communication : | Up the coax
Protocol: HIKVISION-C(Coaxitron)
Dimension: | 86.7mm×81.6mm×226mm (3.41″×3.23″×8.67″)